Masáže obecně

MASÁŽ - je stará jako lidstvo samo. Je to nejstarší forma léčby a relaxace, která je všem dostupná minimálně formou automasáže. Každý si může v masáži najít to své, protože dobrá masáž obsahuje vše, co člověk potřebuje a chce.

                                         Co kvalitní masáž obsahuje?

-dotyk - všichni potřebujeme, aby se nás druzí dotýkali. Je nám to příjemné, dává nám to pocit bezpečí, důvěry a určité imunity. Ti, kteří vykřikují, že dotyk nepotřebují, Ti po něm touží nejvíce a možná si to ani někdy neuvědomují.

-odpočinek - jestliže se cítíme bezpečně a uvolněně, můžeme si odpočinout, nabrat nových sil a mít více důvěry v sebe sama i ve věci příští. A do dalších dnů příštích člověk odchází uvolněnější a šťasnější.

-zdraví - masáž nás uvolní a rozptýlí problémy, které si v těle hromadíme ze svých starostí. Sami jste už určitě zažili dny, kdy jste očekávali potíže a nemohli jste se ani hnout, jak vás některá část vašeho těla bolela.

 

       Masáže mají blahodárný vliv nejen na vaše zdraví, ale i na psychickou pohodu. Jejich kladné účinky na organismus oceňoval už "otec medicíny" Hyppokrates. Je prokázáno, že odbourávají nežádoucí problémy, jako jsou bolesti hlavy, nespavost, vysoký krevní tlak nebo depresivní stavy a příznivě působí na pohybový aparát. Tajemství masáže spočívá v kombinaci tlaku, plynulosti a rytmu.

TOPlist