Masáže

 

 

MASÁŽ KLASICKÁ (ŠVÉDSKÁ)

                                    

   Masáže působí příznivě na naše zdraví, na tělo, psychiku i energetický systém. Masáž vyhledává stále více lidí. Dopřát si masáž skrze příjemný dotek a ulevit tělu od problémů, či stresu je také báječný způsob, jak se na chvíli zastavit a dopřát tělu oddech i úlevu od potíží.

Klasická masáž je všeobecně nejpoužívanější a nejznámější druh masáže, vhodný pro zájemce, kteří na masáži oceňují především silové a hloubkové hmaty. Je ideální na uvolnění ztuhlé šíje, krku, při bolestech pod lopatkou, vhodná k regeneraci nohou a rukou po sportovním a pracovním výkonu.

U masáže se provádějí vydatnější a tvrdší hmaty, které odstraňují nahromaděné únavové látky např. kyselinu mléčnou ve svalech, vše probíhá za použití speciálního masážního oleje. Upřednostňuje se masáž celková, ale nejčastěji se používá  masáž zad a šíje. Při masáži je nutný klid, absolutní uvolnění a teplo, které rozšiřuje kapiláry.

                                               30min. /45min. /90min.

 

 REFLEXNÍ MASÁŽ CHODIDEL

 

Stimulace akupresurních bodů na ploškách nohou nebo rukou je velmi účinný způsob, jak například uvolnit bloky, které nás trápí nejčastěji v oblasti krční páteře a beder. Reflexní masáž dokáže příznivě ovlivnit váš trávicí, zažívací a vylučovací trakt, lymfatický systém, krevní oběh a celkově regeneruje. Cílem reflexní masáže je odstranění napětí, zmírnění stresu a zlepšení funkčnosti nervů a cévního zásobení tělními tekutinami celého organismu. Úlevu lze očekávat i při bolestech hlavy a zad, rozpustí napětí a úzkost. Díky pozitivnímu naladění často zmizí i letité problémy.

Velmi příjemná relaxace pozitivně působící svými ozdravnými účinky na celý organismus.

                                                                          60min.

 

 REFLEXNÍ MASÁŽ ZAD A ŠÍJE

 

(velice intenzívní  masérský postup) Masáž prováděná na sucho bez olejů nebo emulzí, působící do hloubky, uvolňuje i extrémně zatuhlou svalovinu, vhodná pro akutní bolestivé stavy, prohřívá, účinek přetrvává několik hodin. Je vhodná pro všechny, kteří mají vyšší práh bolestivosti. Kdo se ale rozhodne pro toto uvolnění, rozhodně nebude litovat, pár minut této masáže nedokáže nahradit ani desítky minut masírování jinou technikou.

 Při reflexní masáži se působí na výrazně bolestivé zóny lidského těla, které jsou vyvolány onemocněním vnitřních orgánů. K terapii se používá soubor speciálních hmatů, které jsou voleny terapeutem dle aktuálního stavu pacienta. Nejčastěji se provádí masáž šíjová, zádová, pánevní a speciální nožní. Je důležitá také v oblasti prevence, kdy nás může upozornit na problém, který doposud klinicky nemanifestoval. Je vhodná pro všechny věkové kategorie.

  Aby došlo k úplnému uzdravení pomocí reflexní terapie, je dobré ji opakovat tak dlouho, jak si vyžaduje onemocnění. Zlepšení zdravotního stavu je postupné.

Účinky terapie při léčbě:

-neplodnosti, migrény, bolesti zad, bolesti kloubů, poruchách spánku, poúrazových stavů, zažívacích potíží

Jaké mohou být reakce na léčbu:

-únava, rýma, nespavost, silnější výtok u žen, zkalená moč, kožní vyrážka, zvýšená potivost

Omezení:

-nízký práh bolestivosti, pacienti s nádorovým onemocněním, po transplantaci, velmi nízký nebo vysoký krevní tlak, horečnaté stavy, těhotenství

                                                                      45min.

 

 TĚHOTENSKÁ MASÁŽ

   

  Tato masáž představuje individuální terapii pro ženy ve všech měsících těhotenství i po porodu. Důležitost těchto masáží bývá často podhodnocená a přitom účinky jsou jasně patrné nejen na fyzické, ale i psychické stránce života těhotné ženy. Usnadňuje změny probíhající v těle a současně je vynikající přípravou na porod, díky masáži se uvolňuje napětí v těle a svalech. Pomáhá překonávat únavu, napětí a vede k znovunalezení ztracené energie.

  V těhotenství a období po něm jsou mysl i tělo vystaveny nadměrné zátěži, a proto je potřeba uvolnění a relaxace o to důležitější. Fyzický i psychický stav je potřeba navrátit do stavu harmonie. Po masáži se budete cítit svěže a plná síly.

  Každá masáž je opravdovou originalitou, důraz je kladen na pocity pohodlí, ale také na individuální pocit nastávající maminky a její zdravotní stav. Obecně platí, že pokud Vám není nepříjemné ležet na bříšku, tedy necítíte tlak na plod, probíhá masáž jako normálně. Ve vyšším stadiu těhotenství se masáž zad provádí vleže na boku. Ve většině případů se uplatňují základní masážní postupy, ale velmi šetrně a jemně s dostatečným množstvím oleje, s vynecháním určitých oblastí a ve vhodných polohách.

  Masáž přináší uklidnění a úlevu při mnoha potížích jako jsou bolesti v bederní oblasti zad, v oblasti kostrče, sedacího nervu, ramen, lopatek nebo otoků. Dále se provádí masáž nohou a plosky. Ta je velmi oblíbená z  důvodu přetěžování nohou zvýšenou zátěží a působí zároveň jako prevence problémů s klenbou nožní. Často se zapomíná na možnost lehké masáže břicha. Ta Vám pomůže zlepšit peristaltiku střev a slouží jako prevence vzniku strií.

                                                              60min. / 90min.

 

 

PROTIMIGRÉNOVÁ MASÁŽ

Masáž zaměřená na problematiku bolestí hlavy, migrény, relaxující, uvolňující, harmonická, poskytující velice příjemný zážitek, navozující pocit odpočinku a úlevu od bolesti.

Bolest hlavy (migréna) má různé příčiny. Na ty podstatné se zaměřuje tato terapie.

-uvolnění krční páteře

-odstranění blokací

-řešení problémů souvisejících s migrénami

MIGRÉNA je častá porucha, která postihuje asi 2-15% světové populace a je častější příčinou nemocnosti než epilepsie. Vyskytuje se častěji u lidí v produktivním věku (od pozdní adolescence do 50 let života), a 3x častěji u žen než u mužů. Migréna patří k primárním bolestem hlavy. Důkazy o jejím genetickém základu stále přibývají. Migréna se již nepovažuje za primárně cévní poruchu. Její patogeneze je dána aktivací trigemino-vaskulárního systému mechanismem, který pravděpodobně vychází z mozkového kmene a vyvolává uvolnění bolest vyvolávajících protizánětlivých látek, rozšíření cév a únik plazmy z cévního řečiště. Nejasným zůstává, proč se takové pochody periodicky opakují, proč dochází k jejich spontánnímu ukončení.

60min.

 

 

AROMATERAPEUTICKÁ MASÁŽ

Řadí se ke zvláštním druhům příjemné, relaxačně-zážitkové masáže využívající čistě přírodních éterických rostlinných olejů a silic aplikovaných v souladu s principy aromaterapie. Pomocí aromaterapie se v alternativní medicíně dosahuje fascinujících výsledků- především v oblasti onemocnění psychosomatického charakteru. Terapeut provádí plné a dlouhé tahy celou dlaní včetně prstů a jemné hnětení, používá se předehřátý kokosový nebo mandlový olej v biokvalitě (výjimkou jsou teplé letní dny, kdy olej nenahříváme). Éterické oleje mají schopnost snadno pronikat kůží do těla. Již po 20min.působení na pokožce je lze prokázat v krvi. Tato skutečnost vysvětluje, proč např. po masáži jalovcovým krémem dojde k téměř okamžitému zintenzivnění činnosti ledvin. Vdechováním éterické oleje rozptýlené v molekulách vzduchu lehce pronikají do těla přes alveoly plic. A odtud jsou dále rozváděny-opět prostřednictvím krevního oběhu posléze do celého organismu. Vůně olejů nemalou měrou ovlivňují též psychické rozpoložení masírovaného člověka.

Nejčastěji používané oleje v našem WELLNESS centru:

-devatero kvítí: vhodný pro bolesti zad, ztuhlé svaly, posílení imunitního systému, otoky, chřipka, nachlazení

-body fit: při sportu, před tělesnou aktivitou i po ní, rozehřívá a prokrvuje svaly, podporuje uvolnění a zmírňuje svalové napětí

-levandule: nejpoužívanější, všestranné použití, velmi vhodný pro dětskou pokožku, masáže celého těla, ošetření obličeje, regeneraci poškozené pokožky, na popáleniny, ke zklidnění pokožky po opalování, ke zmírnění alergických reakcí, menstruačních bolestí, duševního napětí a stresu, podporuje zdravý spánek

-celulinie: boj proti celulitidě, zlepšuje cirkulaci tekutin a tím pomáhá odplavovat z těla zadržené toxiny a odpadní látky. Výsledkem při pravidelném používání je výrazně hladší a pevnější pokožka.

-relax: zklidnění, uvolnění při fyzickém a duševním vypětí, uvolňuje svaly, regeneruje pokožku, přivolává spánek

-biowellness: antioxidační vlastnosti, chrání před volnými radikály, působí preventivně proti stárnutí, revitalizuje, omlazuje pokožku, hydratuje, zlepšuje elasticitu, proti striím

-růže: pozitivně ovlivňuje psychiku, navozuje pocit harmonie a radosti, uklidňuje mozek a srdce, bystří ducha, podporuje krevní oběh, působí na ženské orgány

V našem wellness centru si můžete vybrat z těchto druhů aromatických masáží:

-RELAX AROMA MASÁŽ

-REVITALIZUJÍCÍ BODY-FIT MASÁŽ

-AROMA MASÁŽ PROTI CELULITIDĚ

-AROMA MASÁŽ DELUXE

-WELLNESS AROMA MASÁŽ

 

 

MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY- MAGIC HOT STONES

HOT STONES jako masáž horkými lávovými kameny dokáže navodit báječné pocity úlevy a relaxu. Proto je masáž lávovými kameny ve světě tak žádaná. Určitě si dokážete představit příjemné teplo pravých lávových kamenů, které svojí vibrací a teplem ovlivňují energetické dráhy v těle, působí blahodárně na mysl a perfektně uvolňují zatuhlé svaly.

Základy této terapie masáže lávovými kameny spočívají na použití speciálních havajských technik, které ve spojení s horkými lávovými kameny mají vysoký terapeutický a relaxační účinek. Správně zvolená exotická aromaterapie umocňuje pocit klidu a pohody. V této terapii se využívá jak znalostí čínské medicíny ( čakry, energetické dráhy ), tak i prvků havajské masáže. Pracuje se zde především na stresových drahách. Tuto terapii bychom mohli charakterizovat jako vysoce relaxační, antistresovou a harmonickou.

Při masáži HOT STONES se používá špičkových olejů a výtečných technik. Dokáže navodit pocit absolutního klidu a uvolnění. Klienti na sobě sledují báječné uvolňující účinky masáže HOT STONES ještě několik dní po masáži.

MAGIC HOT STONES by se dalo přeložit jako "magické horké kameny", nebo také "kouzelné" či "pohádkové". Havajsky by se tato terapie dala přeložit jako "HO´OKALAKUPUA POHAKU".

45min./ 100min.

 

 

.

TOPlist