Metoda Ludmily Mojžíšové

METODA LUDMILY MOJŽÍŠOVÉ /léčení některých druhů funkční ženské sterility/

        

-jedná se o rehabilitační léčbu sloužící k odstranění funkční sterility (neplodnosti)žen uvolněním svalových spazmů v oblasti páteře a pánevního dna. Léčba zahrnuje kombinaci svalových cviků s mobilizací (zhybněním) páteře, žeber a masáží pánevního dna.
-tato metoda je určena pouze k léčbě funkční ženské sterility, tj. neplodnosti s poruchou funkce (např. při spazmech některých svalů)bez poškození struktur tkání a orgánů (tím by byla např. neprůchodnost vejcovodů po zánětech)
Jaký je průběh léčby?
1. Při první návštěvě (v  1.týdnu po menstruaci)
-budete seznámena se zásadami léčby a působením rehabilitačních metod na organismus a dále se zásadami správného držení těla
-naučíte se podle předtištěného schématu cviky, které uvolňují a protahují vazy a svaly v oblasti křížové kosti a bederní páteře (cvičit budete 2x denně)
-dále budete terapeutkou vyšetřena (držení těla, postavení pánve, palpační citlivost jednotlivých segmentů páteře, zvýšený tonus svalů)
2. Kontrolní návštěvy probíhají vždy po menstruaci, celkem 5x,tzn., že léčba trvá 6 měsíců. Součástí kontrolní návštěvy je mobilizace páteře a žeber za účelem odstranění funkčních blokád a masáž pánevního dna k odstranění jeho zvýšeného napětí. Jakmile se funkční blokády podaří odstranit,   přibydou vám ke cvičení cviky zpevňující a posilující svalový korzet páteře, aby se zabránilo opětovnému výskytu blokád. Celkově tedy budete uvolňovat a procvičovat svaly břišní, zádové,   hýžďové, prsní a svaly pánevního dna.
 
Jaká je úspěšnost této metody?
-dle výsledků studie paní Mojžíšové a některých jejích pokračovatelů je úspěšnost léčby 30-33%.
 
   KOMU MŮŽE METODA L. MOJŽÍŠOVÉ,KTEROU V CENTRU WELLNESS-GROOVE POSKYTUJEME POMOCI:

-Skolioza či skoliotické držení těla

-Bolesti zad, krční páteře, hlavy, migrény

-Bolesti kyčlí, artroza kyčelního kloubu

-Bolestivá, silná, slabá či vynechávající menstruace

-Častá zácpa, střevní potíže

-Špatný vývin dělohy - nevyvinutá, malá, převrácená

-Rané samovolné potraty

-Bolest při pohlavním styku, chybějící orgasmus

-Bolesti v podbřišku nebo v zádech v okolí kříže

-Špatná kvalita spermií

-Neprůchodnost vejcovodů

-Problémy s udržením moči

-Podrážděnost, plačtivost, deprese

-Sebedestruktivní procesy: malá či zcela chybějící sebedůvěra, sebeobviňování, podceňování se, nespokojenost se svým tělem

-Partnerské problémy pramenící z nenaplněné touhy po dítěti

 
 
 
TOPlist