Medical Taping Concept

    MEDICAL TAPING CONCEPT  / MTC / NOVINKA!!

 

 

MTC je nový koncept, který je složen z různých elementů, jako: kinesio tape, cross tape, lymf tape.

  Koncept využívá různých materiálů. Pracuje se převážně s elastickou, různě barevnou, tejpovací páskou, která je na člověka aplikována v různých formách.

  Základy vybudoval v 70 letech dr. Kenso Kase a vytvořil Kinesio tape metodu.

MTC však není všelék nebo léčebná zbraň.

  Tímto konceptem mohou být ošetřeny téměř všechny poruchy podpůrného aparátu člověka. Kinesiotaping je velmi efektivní a šetrná terapie pohybového systému, která nachází uplatnění nejen ve sportovní medicíně, ale u velké škály diagnóz ortopedických, neurologických, traumatologických i pediatrických. Její účinnost ocení maséři, fyzioterapeuti a lékaři.

  Tato dnes již celosvětově rozšířená technika podporuje hojivé procesy tkáně, svalů a kloubů v postiženém místě a zajišťuje bezproblémový rozsah pohybu. Cílem není imobilizace klubů a svalů. Ale udržet a zvětšit rozsah pohybu jak je to jen možné. Díky své elasticitě tejpů zde nedochází ke znehybnění postiženého místa, ale dojde v místě aplikace ke změně napětí kůže a svalů. Tím se vyrovnává svalová nevyváženost, urychlí se hojení a regenerace postižených míst.

 

Dnes se kineziotaping používá jako:

1.  Svalová technika. Svalová technika je nalepování elastických pásek s pružností odpovídající lidské kůži,kdy páska zvlní pokožku a tím umožní zvýšený trvalý průtok krve a lymfy. Prodlužuje se tak uvolnění svalů, účinek lymfodrenáží i masáží a aktivují se ozdravné procesy.

2.  Ligamentózní technika. Je to technika na stabilizaci jednotlivých vazů, přechodových částí páteře, akupunkturních bodů a trigerpointů.

3.  Fasciová technika. Tato technika normalizuje svalové napětí.

4.  Lymfatická technika. Lymfatická technika zamezuje opakované tvorbě lymfedémů. Zvýšením průtoku lymfy odvádí toxiny z povrchových tkání.

5.  Korekce jizev. Strečováním okrajů nebo místa, jizvy uvolňujeme a odstraňujeme tím jak jizvy přirostlé k podkoží, tak jizvy keloidní.

6.  Technika mechanické korekce. Odlehčením zlepšujeme postavení svalů, kloubů a kostí po úraze nebo při sportovním výkonu. Například při tenisu se tejpováním ramenního kloubu dosahuje nebývalé funkčnosti, pohyblivosti a odstranění akutních i chronických bolestí.

 

Nejčastější použití: bolesti šlach a svalů, nestabilita kloubů, bolesti páteře, tenisový loket, vadné držení těla, syndrom karpálního tunelu, při sportech jako prevence proti úrazu,otoky,patní ostruhy,stimulace svalstva aj.

 

 
 

         

 

                       LYMFATICKÉ  TEJPOVÁNÍ

   

TOPlist